Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
V Bieg Wąskotorowy
16 kwietnia 2018
14 kwietnia odbyła się V edycja Biegu Wąskotorowego. Miasto Józefów aktywnie wspierało przedsięwzięcie.
 
Bieg Wąskotorowy to tak naprawdę seria zawodów sportowych i imprez towarzyszących. Uczestnicy mogli wybrać m.in. "Wąską Dychę", czyli bieg na 10 km od pomnika parowozu w Karczewie, przez Otwock, doliną Świdra, mostem wąskotorowym, do Józefowa. Meta znajdowała się przy ul. Piotra Skargi 13, obok zespołu szkoł Akwinaty, która od lat jest organizatorem biegu. 
 
Bieg wystartował o godzinie 14:03, zgodnie z dawnym rozkładem jazdy, a jego trasę wyznaczał szlak nieistniejącej dziś Karczewsko - Jabłonowskiej Kolei Wąskotorowej. 
Chodziarze mogli spróbować swoich sił w wyścigu nordic walking na dystansie 7,5 km, który startował spod dawnego dworca wąskotorowego w Otwocku przy Wawerskiej.
Zwolennicy krótszych dystansów ścigali się w "Trójce po torze", czyli biegu na 3 km spod dawnego dworca kolejki w Józefowie przy ul. Wawerskiej 31.
Przed biegami głównymi, w Józefowie odbyły się biegi dziecięce: na dystansie 50m, 150m i 400m.
 
Przed startem i po zakończeniu wyścigów na sportowców i kibiców czekały atrakcje: m.in. koncerty swingowe, pokaz mody retro oraz recital fortepianowy. A wszystko utrzymane w stylizacjach z 2 dekady XX wieku, bowiem bieg nawiązywał do czasów, gdy Polska odzyskała niepodległość.
 
W V Biegu Wąskotorowym i imprezach towarzyszacych wzięło udział blisko 500 zawodników z Józefowa, powiatu otwockiego, Warszawy i innych miast Polski. Wśród zawodników można było zauważyć pracowników Urzędu Miasta Józefowa (gratulacje dla Michała Piętki za 1. miejsce wśród józefowian w Trójce po Torze), radnych, a przede wszystkim sportowców - amatorów w różnym wieku. 
 
 
Pełne wyniki V Biegu Wąskotorowego: