Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Szkolenie z pierwszej pomocy - sprzęt AED
14 września 2018
Co zrobić w przypadku zatrzymania krążenia i jak używać sprzętu AED? Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy. 
 
Strażacy z OSP zapraszają na kolejne szkolenie z cyklu Józefów z sercem, gdzie instruktorzy przekażą informacje co robić w przypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz jak wykorzystać AED." 
 
Najbliższe szkolenie odbędzie się 29 września o godz. 13.00 w siedzibie OSP przy ul. Polnej. Przewidywany czas szkolenia to 2 godziny. Instruktorzy zachęcaja, aby wygodnie sie ubrać, ponieważ zapewniają ćwiczenia praktyczne nabytej podczas szkolenia wiedzy. Zapisy na szkolenie drogą mailową: szkoleniaospjozefow@onet.pl
 
Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by służyć w warunkach zewnętrznych, i aby uzywac go mogły nawet osoby nieprzeszkolone medycznie.
 
Skrót AED pochodzi z języka angielskiego i oznacza Automated External Defibrillator, czyli w języku polskim Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator. (OSP Polna/ UM Józefów)