Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Kapsuła czasu - włącz się w przygotowania
20 września 2018
Drodzy Mieszkańcy Józefowa,
 
czy słyszeliście już o józefowskiej Kapsule Czasu? To pojemnik, w którym schowamy pamiątki z Józefowa i w październiku lub listopadzie zakopiemy na skwerze w centrum miasta w pobliżu budowanego postumentu marszałka Józefa Piłsudskiego. Czasu zostało niewiele.
 
Kapsuła zostanie otwarta za 44 lata, gdy Miasto Józefów będzie obchodziło 100. urodziny. Za 44 lata dzisiejsi uczniowie będą mieli ponad 50 lat, niektórzy prawie 60. Jak wyobrażają sobie Józefów w tym czasie?
 
Szanowni Państwo – uczniowie, przedsiębiorcy, rzemieślnicy, artyści, urzędnicy, ludzie w różnym wieku, różnych pasji i zawodów. Zapraszamy Was, abyście włączyli się w przygotowania Kapsuły Czasu. Przygotujcie krótkie teksty, rysunki albo filmy, opowiadające o tym, jak wyobrażacie sobie Józefów w 2062 r. Wasze prace zostaną utrwalone na nośniku, który zostanie włożony do Kapsuły. Może część z Was będzie obecna za 44 lata, kiedy Kapsuła zostanie wykopana i otwarta?
 
Drodzy Mieszkańcy Józefowa,
zachęcamy Was do włączenia się w przygotowania Kapsuły Czasu. Pomóżcie dzieciom przygotować wkład w postaci wypracowań, filmów czy rysunków. Was samych zapraszamy do dyskusji w mediach społecznościowych i zgłaszania propozycji i sugestii co do dalszej zawartości kapsuły.
 
Prosimy o przesyłanie gotowych materiałów na adres redakcji pisma samorządowego „Józefów nad Świdrem”: redakcja.jns@jozefow.pl .
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego Józefowskiej Kapsuły Czasu:
Wanda Zagawa - Redaktor naczelna pisma samorządowego „Józefów nad Świdrem”
Antoni Gudaj - Uniwersytet Trzeciego Wieku, Inicjator budowy Kapsuły
 
(JnŚ)
Od poniedziału w budynku Rady Miasta zostanie uruchomoiny punkt przyjmowania pmiątek do kapsuły Czasu.