Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Spotkanie z policją
28 listopada 2018

Policjanci z powiatowej i józefowskiej komendy policji spotkali się z mieszkańcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w mieście. 

 

Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" została zorganizowana 27 listopada z inicjatyw policji przy udziale Urzędu Miasta. Wzięli w niej udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Otwocku (zastępca komendanta powiatowego policji w Otwocku nadkomisarz Dariusz Sadoch, kierownik Ogniwa I Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Arkadiusz Osiak), Komisariatu Policji w Józefowie (komendant komisarz Arkadiusz Piętka oraz dzielnicowi: mł. asp. Piotr Chudek, mł. asp. Tomasz Wasążnik i st. sierż. Piotr Firląg), Straży Miejskiej w Józefowie (komendant Mirosław Kułak) oraz Rady Miasta Józefowa (przewodniczący Mariusz Batorski, wiceprzewodnicząca Urszula Zielińska, Wojciech Glinka, Izabela Szczeblewska, Monika Wachnik).

Spotkanie poprowadził oficer prasowy nadkomisarz Daniel Niezdropa.

Mieszkańcy pytali o możliwość doświetlenia skrzyżowań, dodatkowego ograniczenia prędkości na niektórych ulicach, interwencji w przypadku używania petard oraz wyprowadzania psów bez smyczy. Wysoko oceniono kampanię „Odłóż smartfon i żyj”, czyli napisy, jakie pojawiły się w ostatnim czasie na chodnikach przed przejściami dla pieszych.

Policja przedstawiła efekty działań, jakie podjęto w ostatnim czasie w odpowiedzi na postulaty mieszkańców oraz akcje informacyjne prowadzone wśród społeczności lokalnej. Nadkomisarz Niezdropa poinformował o dwóch narzędziach interaktywnych oferowanych przez policję: Krajowej Mapie Zagrożeń Niebezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda" wydanej przez MSWiA. Pierwsze umożliwia mieszkańcom zgłaszanie miejsc, w których dochodzi do łamania prawa i innych  sytuacji niebezpiecznych – np. spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy przekraczania prędkości. „Moja Komenda” ułatwia zaś szybki kontakt z najbliższym komisariatem policji i dzielnicowym.

Obecni na spotkaniu dzielnicowi zachęcali mieszkańców do kontaktu i zgłaszania wszelkich podejrzanych i potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu możliwa jest prewencja i szybka reakcja policji.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na to wpływ”, to nowa formuła spotkań policji z mieszkańcami, podczas których funkcjonariusze opowiadają o zagrożeniach i nowych narzędziach kontaktu policji ze społeczeństwem.

 

Dzielnicowi w Józefowie:

- mł. asp. Piotr Chudek 
tel. 22/ 604-16-05 
kom. 600-997-498 
 
- mł. asp. Tomasz Wasążnik 
tel. 22/ 604-16-05 
kom. 600-997-472 
 
- st. sierż. Piotr Firląg 
tel. 22/ 604-16-05 
kom. 600-997-84 
 

(UM Józefów)

Pliki do pobrania: