Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Zapraszamy na Józefowskie Mikołajki!
29 listopada 2018

 

Sobota 8 grudnia upłynie w Józefowie w przedświątecznej atmosferze. Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury przygotowały mikołajkowe atrakcje. Jednym z punktów programu będzie inauguracja iluminacji świątecznej.

O godzinie 11:00 MOK zaprasza najmłodszych (dzieci 3+) na spektakl "O złotym dzwonku Świętego Mikołaja). Najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja – Złoty Dzwonek sprawdzający grzeczność dzieci spada na Ziemię. Tu znajduje go rodzeństwo, które z niecierpliwością czeka na świąteczne upominki. Zosia i Staś martwią się, czy aby na pewno każdy z nich zasługuje na prezent, dlatego też wcale nie są pewni czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja… Spektakl jest pełen melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji i interakcji z aktorami. Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun do nabycia w MOK.

O godzinie 14:30 na skwerze im. św. Jana Pawła II rozpocznie się Artystyczna Mikołajkowa Niespodzianka w Plenerze. Zabawa na powietrzu potrwa godzinę, a jednym z jej punktów będzie inauguracja tradycyjnej już iluminacji świątecznej.

O 16:00 w MOK (Galeria Rama) całe rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnym "Świątecznym Tworzeniu", czyli międzypokoleniowych warsztatach malowania i robienia świątecznych ozdób. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W tym roku dołącza do nas warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych igłą i nitką pod okiem instruktorki Agaty Kałasy. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z naszego miasta oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”. Zapisy telefoniczne na warsztaty: 22 789 20 26 lub mail: maria.jarzabek@mokjozefow.pl

Józefowskie Mikołajki stały się już naszą lokalna tradycją. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całej rodziny. (UM Józefów/MOK)