Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
XII edycja Gwiazdobrania i Dawania już w niedzielę!
4 grudnia 2018

Już 9 grudnia w SP 3 odbędzie się XII jarmark dobroczynny "Gwiazdobranie i Dawanie". Na gości czeka mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, aukcje, loteria fantowa i wiele stoisk z rękodziełem. Dochód zostanie przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci z Józefowa.

"Gwiazdobranie i Dawanie" to akcja charytatywna, które na dobre wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Józefowie. Aula Szkoły Podstawowej nr 3 zamienia się w tym czasie w świąteczny kiermasz, na którym można kupić m.in. ozdoby choinkowe, rękodzieło lokalnych artystów oraz przetwory i zdrową żywność. Na Gwiazdobraniu i Dawaniu można spędzić cały dzień (jarmark trwa od 12:00 do 19:00) oglądając występy artystyczne, biorąc udział w loterii fantowej czy licytacjach. Na gości czekają również szwedzkie hot dogi oraz posiłki i desery z kawiarenki. Dzieci będą mogły bawić się w kilku przygotowanych dla nich salach zabaw.

W Gwiazdobranie i Dawanie od lat włączają się józefowskie firmy, szkoły, artyści i instytucje. W tym roku swoje stoisko uruchamia także Urząd Miasta Józefowa (URZĄDzamy święta). 

Gwiazdobranie i Dawanie to nie tylko jarmark 9 grudnia, ale również liczne imprezy towarzyszące: szachogranie, wyprzedaż garażowa 8 grudnia, turniej tenisa stołowego, charytatywne nordic walking, halowy turniej piłki nożnej, zajęcia ruchowe oraz warsztaty kreatywne i plastyczne.

Impreza pozwoli na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym. Dochód przeznaczony jest bowiem na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Józefowa objętych opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. 

 

XII Jarmark Gwiazdobranie i Dawanie
9 grudnia 2018 r. (niedziela), godz. 12.00 - 19.00. 
Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie, przy ul. Leśnej 39  

Więcej informacji: www.gwiazdobranie.pl

 

Każdy z nas może pomóc!

(GiD/UM Józefów)