Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Gdzie mieszka się najlepiej? Józefów w czołówce!
6 grudnia 2018

Józefów znalazł się na 7. miejscu w całej Polsce wśród miast o najlepszych warunkach mieszkaniowych. To już kolejna edycja rankingu portalu RynekPierwotny.pl z tak wysoką notą Józefowa.

Portal RynekPierwotny co roku przygotowuje raport na podstawie danych GUS o warunkach mieszkaniowych. Najnowsze zestawienie porównuje 218 miejscowości według danych z końca 2017 roku. 

Eksperci RynekPierwotny.pl wzięli pod uwagę dwa wskaźniki - średnią liczbę mieszkań przypadających na 1000 osób oraz średnią powierzchnię użytkową mieszkania (domu lub lokalu) w przeliczeniu na 1 osobę. W pierwszej dziesiątcy znalazły sie następujące miasta:

  1. Sopot
  2. Wrocław
  3. Warszawa
  4. Kołobrzeg
  5. Zakopane
  6. Świnoujście
  7. Józefów
  8. Piaseczno 
  9. Poznań
  10. Marki

 

- To już kolejna edycja rankingu, w którym Józefów znajduje się w czołówce miast w Polsce o najlepszych warunkach mieszkaniowych. Zawdzięczamy to głównie nieustępliwej polityce w zakresie kształtowania warunków zagospodarowania przestrzennego, która wyklucza zagęszczoną zabudowę deweloperską. Zależy nam na zachowaniu atmosfery kameralnego i przyjaznego miasta, dlatego stawiamy na niską architekturę i duży procent zieleni – mówi burmistrz Marek Banaszek. ­- Józefów od lat prowadzi spójną politykę przestrzenną, która stara się połączyć ochronę środowiska z rozwojem miasta – dodaje burmistrz Banaszek.

Miasto dba również o możliwości spędzania czasu wolnego i rekreacji mieszkańców. W ubiegłym roku oddano do użytku kolejne kilometry scieżek rowerowych i doposażono place zabaw. Mieszkańcy mogą korzystać również z hal sportowych, boisk, basenu, siłowni pod chmurką czy Miasteczka Ruchu Drogowego.

Pełen raport dostępny tutaj

(UM Józefów)