Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Piękny koncert na jubileusz
13 maja 2019

11 maja w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbył się doroczny koncert charytatywny na rzecz dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach. Organizator koncertu, Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. Grzegorza, obchodzi w tym roku 10-lecie działalności.  

Po mszy świętej w kościele przy ul. 3 Maja w Józefowie wystąpili wokaliści i artyści: Magdalena Kotarska (sopran), Kinga Głogowska (mezzosopran), Aleksandra Klimczak (sopran), Ryszard Morka (bas) i gościnnie Michał Niemiec.

Widzowie mogli usłyszeć kilkanaście znanych utworów, m.in. Ave Maria Dionizettiego i Walc Musetty z „Cyganerii” Pucciniego. Obok doświadczonych artystów wystąpili również młodzi akordeoniści Miron i Marcel Ławrynowiczowie.

W koncercie uczestniczyła m.in. podopieczna Stowarzyszenia, Klaudia, która 7 lat temu uległa wypadkowi kolejowemu tracąc obie nogi i część dłoni. Dzięki pomocy Stowarzyszenia otrzymała protezy podudzia i ręki.

W ostatnim czasie Stowarzyszenie objęło opieką czwórkę rodzeństwa z Zabieżek, których rodzice zginęli w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym.

(UM Józefów)