Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Gwiazdobranie i Dawanie 2019
21 listopada 2019
8 grudnia w SP 3 odbędzie się 13. edycja "Gwiazdobrania i Dawania". W tym roku józefowski jarmark dobroczynny otrzymał wsparcie fundacji Radia Zet, dzięki czemu kwota zebrana w dniu GiD zostanie potrojona! 
 
Na gości, jak co roku, czeka mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, aukcje, loteria fantowa, ciekawe warsztaty i wiele stoisk z rękodziełem. Dochód zostanie przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci z Józefowa.
 
"Gwiazdobranie i Dawanie" to oddolna akcja charytatywna, które na dobre wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Józefowie. Aula Szkoły Podstawowej nr 3 zamienia się w tym czasie w świąteczny kiermasz, na którym można kupić m.in. ozdoby choinkowe, rękodzieło lokalnych artystów oraz przetwory i zdrową żywność. Na Gwiazdobraniu i Dawaniu można spędzić cały dzień (jarmark trwa od 11:00 do 19:00) oglądając występy artystyczne, biorąc udział w loterii fantowej, ciekawych warsztatach czy licytacjach. Na gości czekają również posiłki i desery z kawiarenki. 
 
W Gwiazdobranie i Dawanie od lat włączają się józefowskie firmy, szkoły, artyści i instytucje. W tym roku swoje stoisko po raz drugi uruchamiają urzędnicy miejscy (pod hasłem URZĄDzamy święta). 
 
Gwiazdobranie i Dawanie to nie tylko jarmark, ale również liczne imprezy towarzyszące: 7 grudnia odbędą się: wyprzedaż garażowa, turniej tenisa stołowego i halowy turniej piłki nożnej, a 8 grudnia w korytarzach i salach SP3 będzie szachogranie, warsztaty kreatywne i plastyczne, spotkanie z psami, a nawet masaż głowy. Grupa PRO Menów 50+ i PRO Kobiet 50+ zapraszają zaś na charytatywne nordic walking,
 
 
Impreza pozwoli na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym. Dochód przeznaczony jest bowiem na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Józefowa objętych opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. 
 
 
W tym roku organizatorzy nawiązali współpracę z Fundacją Radia Zet, która potroi cała kwotę zebraną podczas jarmarku 8 grudnia.
 
 
13. Jarmark Gwiazdobranie i Dawanie
8 grudnia 2019 r. (niedziela), godz. 11.00 - 19.00. 
Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie, ul. Leśna 39  
 
Więcej informacji: www.gwiazdobranie.pl
 
 
Każdy z nas może pomóc!