Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Agnieszka Winek zdobywa złoto

23 grudnia 2013

Na rozegranych w Płocku 21 grudnia 2013 roku XIV Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin najbardziej utytułowana zawodniczka Klubu Sportów Walki Bushi Agnieszka Winek zdobyła złoty medal.

Jest to ogromny sukces, ponieważ Winek normalnie startuje w najlżejszej kategorii kobiet. Wygranie tak poważnych zawodów w formule open, czyli bez podziału na kategorie wagowe to sytuacja naprawdę niezwykła. Mierząca 158 cm wzrostu i ważąca 58 kg zawodniczka należy do najniższych, nawet w kategorii lekkiej.

Dodatkowo Winek, jako jedyna zawodniczka mistrzostw, wystartowała w obu konkurencjach zawodów. W konkurencji kata, czyli tradycyjnych form karate, zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce.

Dobry start zaliczyła także Iwona Lewandowska, która zdobyła brązowy medal i specjalne wyróżnienie za najlepszy wśród kobiet, wynik w teście tamashiwari, czyli próbie rozbijania desek.

W Mistrzostwach wzięło udział 63 zawodniczek i zawodników z 30 klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.