Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

CH+Architekci, Wrocław

ROZWIAZANIA PLACOW ZABAW

Plac zabaw przedszkola wyposażony będzie w urządzenia zabawowe z elementów drewnianych zamocowanych w podłożu o nawierzchni ze żwiru płukanego grubości warstwy ok. 30cm oraz lokalnymi wyspami zieleni niskiej w postaci zieleni okrywowej i wielobarwnych krzewów. Przy urządzeniach przewiduje się również zastosowanie nawierzchni ze zrebkow drewnianych jako ekologicznej i przyjaznej nawierzchni bezpiecznej. Istniejące ogrodzenia placów zabaw zostaną zdemontowane i zastąpione nowym ogrodzeniem, obejmującym swym obrysem również projektowane place zabaw i część terenów rekreacyjnych, gdzie przewiduje sie ewentualną konserwację bieżącą urządzeń oraz nasadzenia zieleni dekoracyjnej i izolacyjnej.


KSZTAŁTOWANIE ARCHITEKTURY OBIEKTU
• Projektowany obiekt nawiązuje do lokalnego stylu architektonicznego Świdermajer wykorzystując we współczesny sposób elementy tradycyjnego języka architektonicznego.

• Zaproponowana drewniana architektura, z czytelnym układem modułowym i wyraźnymi wertykalnymi elementami pozwala na dużą elastyczność w modelunku fasad i ich wariantowaniu, a także na wprowadzenie w bryłę obiektu tektoniki pod postacią podcieni, loggi, tarasów, ażurów etc.

• Tak kształtowana architektura zapewnia również elastyczność w późniejszych zmianach i przekształceniach obiektu, a także możliwość jego modułowej rozbudowy, bez szkody dla wyrazu architektonicznego.

KSZTAŁTOWANIE ZESPOŁÓW FUNKCJONALNYCH W OBIEKCIE
• Obiekt projektowany jest jako dwukondygnacyjny budynek na centralnym planie krzyża z centralnie usytuowaną częścią komunikacyjno-serwisową.

• Taka forma miękko wpisuje się w kontekst zalesionej działki i nie tworzy układu, który posiada front i zaplecze. Układ skrzydeł pozwala na ekonomiczne skrócenie komunikacji w obiekcie, wygodne strefowanie oraz optymalna głębokość traktu z doświetleniem obustronnym (patrz aspekty proekologiczne i energooszczędne)

• Obiekt podzielony jest funkcjonalnie kondygnacjami.

• Wejścia, zarówno główne jak i dodatkowe, znajdują się w ukształtowanych przez ramiona/skrzydła półotwartych wnętrzach.
• Funkcje takie jak kawiarnia i czytelnia zewnętrzna na parterze oraz sale dziecięce na piętrze posiadają wyjścia na tarasy przechodzące naturalnie w tereny zielone.

• Część wielofunkcyjna powiązana jest z kawiarnią ale posiada również możliwość obsługi przez zaplecze gastronomiczne na piętrze, podczas szczególnych imprez okolicznościowych.

• Strefę biblioteczną przewidziano na zadaną docelowo liczbę 100tys. woluminów z czego w części dla dorosłych przewiduje się możliwość
zapewnienia miejsca nawet dla 80tys. woluminów przy założeniu 200mb 6- półkowych regałów z minimalnym przejściem ok 90cm.

• Do czasu osiągnięcia tak dużego księgozbioru proponuje się wygodniejszą aranżację półek oraz dodatkowe kąciki dla czytelników.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij