Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefowianin Mistrzem Polski U18 w lekkiej atletyce!

15 lipca 2024

Maksymilian Siekaczyński, 17-letni mieszkaniec naszego miasta na co dzień trenujący w Otwockim Klubie Sportowym ”START”, został Mistrzem Polski do lat 18 w biegu na 400 m przez płotki. Serdeczne gratulacje!

Podopieczny Pani Trener Bożeny Dziubińskiej-Motały z doskonałym wynikiem 53,36 s zwyciężył bieg finałowy 30. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 56. PZLA Mistrzostwa Polski U18 LUBLIN 2024. Oprócz złotego medalu Mistrzostw Polski Maksymilian otrzymał II-gie Kółko Olimpijskie przyznane przez Polski Komitet Olimpijski.

Po mistrzowskim biegu Maksymilian został liderem krajowych tabel na dystansie 400 m ppł. Uzyskane miejsce i wynik zapewniły mu powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i udział w Mistrzostwach Europy U18, które odbędą się w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Maksymilian jedzie na te zawody z 12. czasem, co daje mu olbrzymie szanse na występ w biegu finałowym tej imprezy.

Maksymilian Siekaczyński trenuje lekką atletykę od blisko 10 lat. Początkowo była to zabawa sportem, ćwiczenia ogólnorozwojowe. W ostatnich latach, dzięki wytrwałej pracy pod okiem Trenerki Bożeny Dziubińskiej-Motały, zaczął osiągać znaczące wyniki. Zdobył tytuł Mistrza Mazowsza, a w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski U18 odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie zwyciężył finał B. Maksymilian był też zwycięzcą naszych józefowskich biegów ulicznych. W 2022 roku zwyciężył I. Bieg 3 Maja w swojej kategorii wiekowej, a 11 listopada tego roku, mając zaledwie 15 lat, został zwycięzcą w XI. Biegu Niepodległości w kategorii OPEN.

Gratulujemy Maksymilianowi i życzymy dalszych sukcesów na bieżniach krajowych i międzynarodowych.