Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Judoka z Józefowa mistrzem Polski

15 czerwca 2018

Szymon Szymański z UK Yuko Józefów zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów U18. Jego klubowy kolega Jakub Prokopczuk wywalczył brązowy medal.

Najpierw judocy musieli wykazać się w regionie – mistrzostwa Polski w tym roczniku to jedyna impreza w kraju, do której, wzorem igrzysk olimpijskich, przeprowadzane są eliminacje regionalne. Dzięki temu poziom w finałach jest bardzo wysoki – biorą nim udział najlepsi zawodnicy ze wszystkich województw.

Z Uczniowskiego Klubu Judo „YUKO Józefów "do finału zakwalifikowało się troje zawodników: Marta Kaliniecka 52 kg, Szymon Szymański 60 kg i Jakub Prokopczuk 73 kg. Udział naszych zawodników należy uznać za bardzo udany. Szymon Szymański zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski (w roku 2017 również był Mistrzem Polski), Jakub Prokopczuk po wspaniałych walkach zdobył brąz, a Marta Kaliniecka po złym losowaniu i niezłych walkach zakończyła boje w eliminacjach.

Mistrzostwa Polski Kadetów U18 (do 18-stu lat, juniorek młodszych i juniorów młodszych) odbyły się w dniach 1-3 czerwca w Pile, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Mistrzostwa Polski w tym roczniku klasyfikuje się nie tylko klubami ale także województwami. W klasyfikacji województw pierwsze miejsce w punktacji medalowej zajęło województwo mazowieckie. Trofea odebrał trener YUKO Tomasz Głuszyk, ponieważ to właśnie józefowski klub dostarczył najwięcej punktów do tej klasyfikacji zajmując IV miejsce w Polsce (sklasyfikowano 74 kluby).

Pierwsze półrocze tego roku było bardzo udane dla YUKO Józefów. Klub wystartował w 32 turniejach krajowych i zagranicznych (Salzkammergut Austria, Zagrzeb Chorwacja, Teplice Czechy, Budapeszt Węgry, Bardejow Słowacja, Hamburg Niemcy), zdobywając m.in. brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek Alicji Sokołowskiej +78 kg  i V miejsce Igora Matusiak 60 kg, pierwszy w historii klubu Brązowy medal Pucharu Polski Seniorów Igora Matusiaka i IV miejsce Alicji Sokołowskiej, trzy wygrane Puchary Polski Szymona Szymańskiego i jego udział w trzech Pucharach Europy oraz trzecie miejsce w Pucharze Polski Juniorów Igora Matusiaka. (Piotr Głuszyk, YUKO Józefów)

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.