Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Strategia Rozwoju Miasta Józefowa do roku 2036 - relacja z spotkania i warsztatów 30 marca 2026

31 marca 2026

30 marca 2026 w sali głównej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie i warsztaty których tematem była „Strategia Rozwoju Miasta Józefowa do roku 2036”. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim uczestnikom. 

Spotkanie zaczęło się od przywitania i kwestii proceduralnych łączonych komisji Rady Miasta. Przedstawiciele firmy Budplan zaprezentowali proces prac nad strategią oraz główne wnioski z diagnozy w postaci analizy SWAT. Wnioski te dostępne są w prezentacji udostępnionej na końcu wpisu. Dziękujemy mieszkańcom za udział w naszej ankiecie diagnostycznej która dostarczyła danych do sformułowania tych wniosków.

Następnie przeszliśmy do części warsztatowej której celem było określenie przez zgromadzonych problemów kluczowych, ich przyczyn i skutków oraz wypracowanie pomysłów na rozwiązania dotyczące tych problemów. Nastąpił podział uczestników na grupy zajmujące się czterema kluczowymi obszarami społeczeństwo/gospodarka/przestrzeń/środowisko. Każda grupa, patrząc z perspektywy swojego tematu przewodniego, analizowała listę problemów, które w różnym natężeniu występują w mieście.  Do problemu kluczowego uczestnicy dopasowywali problemy pochodne i organizowali je w ciąg przyczynowo – skutkowy. Przedstawiciel każdej grupy podsumowywał wnioski i  możliwości rozwiązania przyczyn problemu kluczowego. 

Koniec części oficjalnej oznaczał przejście do pytań i odpowiedzi. Jednym z głównych tematów w tej części było określenie wymogu zgodności strategii naszego miasta z szerszymi strategiami, szczególnie strategii aglomeracji warszawskiej i strategii wojewódzkiej.

 

Do pobrania:


Tagi:

Plan Ogólny i Strategie
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij