Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Sukces zawodników z Klubu Sportów Walki UKS BUSHI w Kijowie

30 września 2013

28 września karatecy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Kijowa Karate Kyokushin. Złoto w swoich kategoriach wywalczyli Karol Brejtfus i Szymon Olpiński, a brąz Piotr Ławecki oraz Mateusz Majchrzak. Pierwsze miejsce w kategorii seniorek zdobyła natomiast Iwona Lewandowska.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników. W większości byli to Ukraińcy, ale również kilkudziesięciu Rosjan oraz reprezentacja Białorusi i Iranu. Najbardziej spektakularny sukces odniósł Karol Brejtfus (kat. mężczyzn 12-13 lat do 50 kg). Wygrał on cztery ciężkie pojedynki. Drugie złoto dla ekipy UKS BUSHI wywalczył Szymon Olpiński (kat. mężczyzn 12-13 lat powyżej 50 kg).

Z brązowym medalem z Kijowa wrócił natomiast Piotr Ławecki (kat. mężczyzn 10-11 lat powyżej 40 kg), a kolejny brąz zdobył Mateusz Majchrzak (kat. mężczyzn 10-11 lat do 30 kg).

W kategorii seniorów złoto wywalczyła Iwona Lewandowska (kat. kobiet powyżej 65 kg) wygrywając pojedynek finałowy poprzez wskazanie sędziów.

Tym razem nie miał szczęścia Michał Kalmus (kat. mężczyzn do 70 kg). W rundzie eliminacyjnej Kalmus musiał uznać wyższość ukraińskiego przeciwnika, który ostatecznie zdobył drugą lokatę.

Zawodnikom towarzyszyli w roli sędziów sensei Paweł Juszczyk i sensei Agnieszka Winek, a w roli sekundanta sensei Krzysztof Markowski.

Dobry wynik zawodników klubu pozwala to z optymizmem myśleć o szansach „Bushi Team” na zbliżających się mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się 26 października w Katowicach.