Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Sukcesy judoków z UKJ YUKO

24 czerwca 2015

Igor Matusiak zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Luboniu, a Mateusz Związek stanął na szczycie podium w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Nowej Soli.

20-21 czerwca w Luboniu koło Poznania odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jednym z jej elementów były Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Na zawodach wystartował jako młodszy rocznik – Igor Matusiak. Zawodnik w kat. 50 kg odniósł spektakularny sukces. Do Józefowa judoka wrócił ze srebrnym medalem i zaszczytnym tytułem Wicemistrza Polski.

Walka półfinałowa:

7-8 czerwca zawodnicy Yuko wzięli natomiast udział w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Nowej Soli. W szranki stanęło tam ponad 500 zawodników reprezentujących 60 klubów z 12 państw.

Poza wieloma klubami z Polski udział wzięły ekipy z Estonii, Rosji, Słowacji, Francji, Niemiec, Azerbejdżanu, Łotwy, Belgii, Białorusi, Ukrainy, Czech, Holandii, Serbii, Anglii, Finlandii, Irlandii.

UKJ reprezentowało trzech zawodników. Największy sukces odniósł Mateusz Związek, który zdobył złoty medal w kategorii  30 kg. Na podium znalazł się także Szymon Szymański( III miejsce kat. 38 kg). Franciszek Zawistowski w kategorii 42 kg zajął VII miejsce.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.