Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Sukcesy zawodników UKJ „YUKO Józefów” XVII turnieju Warsaw Judo Open

10 października 2016

Szymon Szymański zdobył srebro, a Zuzanna Woźniak oraz Alicja Sokołowska uplasowały się na 7. Pozycjach w swoich kategoriach wagowych.

W dniach 24-25.09.2016 w hali warszawskiego Torwaru odbył się XVII turniej Warsaw Judo Open. Jest to jeden z największych turniejów Judo w Europie a zarazem święto polskiego Judo o czym świadczą liczby.

W tym roku w zawodach udział wzięło 1400 zawodników i zawodniczek z 29-ciu państw z całego świata. Werdykty wydawało 66-ciu sędziów co też jest rekordem. Turniej rozegrany został na dziesięciu polach walki.

Z UKJ „YUKO Józefów” wystartowało dwanaścioro zawodników.

Najlepiej walczył Szymon Szymański (46 kg), który dopiero w finale uznał wyższość rywala z Ukrainy. Dobry start zaliczyła Zuzanna Woźniak (44 kg), która po niezłych walkach zajęła punktowane siódme miejsce. Na tej samej pozycji zakończyła rywalizację Alicja Sokołowska (+70 kg). Po turnieju, 26 i 27 września zawodnicy wzięli udział we wspólnym treningu (randori) prowadzonym przez legendy Światowego Judo: Waldemara Legienia – dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego i Pawła Nastulę – Mistrza Olimpijskiego, dwukrotnego Mistrza Świata i trzykrotnego Mistrza Europy.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.